معرفی مشاغل : کارشناس سئو

بخش اول:تولید محتوا

?امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوا با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند.

در ادامه به چند روش برای نوشتن محتوا با کیفیت اشاره میکنیم:

۱️⃣ داشتن ایده برای تولید محتوا

۲️⃣ لیست کلمات کلیدی تهیه کنید

۳️⃣ نوشتن عنوان در تولید محتوای گیرا و جذاب

۴️⃣ محتوای وبسایتهای رقیب خود را چک کنید

۵️⃣ نیاز کاربر در تولید محتوا را در نظر بگیرید

۶️⃣ به موضوع اصلی ، سطحی نپردازید

۷️⃣ در چند مقاله متفاوت به بررسی موضوع بپردازید

۸️⃣ یک لیست از مقالات تولیدی خود داشته باشید

 

بخش دوم:کلمات کلیدی

?بهینه سازی کلمات کلیدی روشی برای یافتن مطالب وب سایت شما می باشد, هم در زمانی که کاربر در سایت و هم در موتورها جستجو می نماید. بهتر است روش استفاده از کلمات کلیدی را در صفحات وب سایت بدانید تا از مقالات سایت خود نتیجه بهتری بگیرید. بهینه سازی کلمات کلیدی در سایت شما به بهتر پیدا شدن سایت و صفحات آن در موتورهای جستجو کمک می نماید. رعایت این اصول برای سئو وب سایت بسیار مهم می باشد.

پس از آنکه مهترین کلمه کلیدی خود را انتخاب نمودید, می بایست آن را در بخش های زیر قرار دهید:

۱️⃣ در عنوان هر صفحه
مهترین مکانی که کلمه کلیدی مورد نظر را می بایست قرار دهید عنوان صفحه می باشد و این مورد برای سئو وب سایت مهترین مسئله می باشد.

۲️⃣ در تگ توضیحات هر صفحه
بخش بعدی که کلمات کلیدی را می بایست در آن استفاده نمایید تگ توضیحات می باشد. این بخش توضیحاتی می باشد که در موتور جستجو نمایش داده می شود, و یا زمانی که صفحه را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید. این توضیحات می بایست برای کاربران نوشته شود و نه برای موتورهای جستجو.

۳️⃣ در بدنه متن اصلی شما
از کلمه کلیدی خود در حدود ۲-۳ بار استفاده نمایید, یک مورد حتما در پاراگراف اول استفاده نمایید.

۴️⃣ استفاده در عناوین صفحه
عناوین, که به صورت “Heading 1, Heading 2, Heading 3″, etc. و یا “H1, H2, H3″ استفاده می شوند برای بخش بندی صفحه مورد استفاده قرار می گیرند.

۵️⃣ در آدرس صفحه
شما می توانید کلمات کلیدی خود را در نام صفحه استفاده نمایید.

۶️⃣ در Alt تصاویر
استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات تصاویر باعث بهتر جستجو شدن صفحه در موتورهای جستجو می شود.

 

بخش سوم: نقش شبکه های اجتماعی در سئو

۱️⃣ شبکه های اجتماعی در ایجاد مطالب
شاید بهترین روش برای دیدن شدن مطالب سایت شما شبکه های اجتماعی باشند بررسی نشان میدهد که بعضی از سایت از مثلا اینستگرام بیشتر از گوگل ورودی دارند!!!

۲️⃣ روند تاثیر شبکه های اجتماعی به کاربران تلفن ربط دارد
امروزه روز به روز کاربرانی که با تلفن شخصی از اینترنت استفاده میکنند بیشتر میشود تمام این کاربران سهم عظیمی از شبکه های اجتماعی دارند شاید همه بگویند سایت خود را برای تلفن همراه بهینه سازی کنید اما ما میگوییم سایت خود را برای شبکه های اجتماعی بهینه کنید.

۳️⃣ تاثیر شبکه های اجتماعی در رتبه بندی
شاید لینک های که در شبکه های اجتماعی وجود دارند نوفالو هستند اما خود گوگل هم گفته است که ما به طور کلی لینک های نوفالو را دنبال نمیکینم ، شبکه های اجتماعی شاید به طور غیر مسقیم بر روی ضریب اعتماد گوگل به سایت یا تراست رنگ تاثیر خوبی دارند.

۴️⃣ استفاده کاربردی از شبکه های اجتماعی
استفاده از دکمه های شبکه های اجتماعی برای پخش آن مطلب بسیار موثر است از مهم ترین استفاده های این تکنیک برند سازی است.

 

بخش چهارم: نقش رنکینگ در سئو

?به سئو اهمیت بدهید! بی‌اهمیت بودن نسبت به این مسئله به معنای از دست دادن بازدیدکنندگانی است که از طرق موتورهای جستجوگر ممکن است به سایت شما مراجعه نمایند. اگر نتوانید وب سایت و سئو سایت را ارتقا دهید موتورهای جستجو نیز نمی‌توانند سایت شما را بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با بیزنس تان در دسته‌بندی مناسب قرار دهند.

دقت داشته باشید که توجه به مسائل داخلی (on-site) و خارجی (off-site) به صورت همزمان الزامی است؛ زیرا بدون ارتقای هر دو، امکان رسیدن به نتیجه مطلوب میسر نخواهد بود.

رنکینگ می‌تواند قدری گمراه‌کننده باشد. صفحات با رنکینگ بالا که باعث جلب بیشتر مشتری شده اما باعث فروش نشوند بی‌فایده هستند.

نگران رنکینگ صفحات نباشید. صفحات رنکینگ پایین نیز می‌توانند با دیگر صفحات با رنکینگ بالاتر رقابت کنند.

هدفتان رسیدن به سه جایگاه اول در موتورهای جستجوگر باشد نه ده تای اول!

موتورهای جستجو صفحات وب را رتبه بندی می‌کنند نه وب سایت ها را.  این که یک صفحه جایگاه خوبی بین موتورهای جستجوگر پیدا کند به کیفیت و مشخصات خصوصی همان صفحه برمی‌گردد و تمام صفحات وب سایت معیاری برای موتورها نمی‌باشد.

 

پیشنهاد میکنیم پروژه های مرتبط با سئو که کارفرمایان در لنسریفای قرار داده اند را مشاهده نمایید.

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *