آیا کارکنان وفادار میخواهید؟

در ادامه به ۷ راهکار برای داشتن کارمندان وفادارتر اشاره میکنیم

نشان دهید که اهمیت میدهید:اگر به افراد صرفا بعنوان یک وسیله نگریسته شود ، آنها هرگز وفادار نخواهند بود.هرگز انهارا همانند یک روبات برای گرداندن چرخ تولید خود در نظر نگیرید.با افراد به درستی رفتار کنید.این به معنی اینکه شما بسیار مراقب یا نرم خو هستید، نمی باشد بلکه نشان میدهد که شما برای افراد ارزش قائلید.
این کار سختی نیست که به افراد بفهمانید که شما به انها اهمیت میدهید.اگریکی از کارکنان شما به تازگی مرخص شده است ویا یکی از اعضای خوانواده ی خود را از دست داده است فقط کافی است تلفن را بردارید و با او تماس بگیرید . به معنای واقعی دلسوز انها باشید.همین یک دنیا برای انها می ارزد.فرستادن کارت یا گل هم خوب است اما برای تماس با انها نیز زمان صرف کنید. این چیزی است که انها هرگز فراموش نمیکنند. نیازی به کنجکاوی بیش از حد نیست، فقط یک سوال ساده ی : امروز حالت چطوره؟ باعث میشود آنها متوجه شوند که شما به انها اهمیت می دهید.برخی افراد جهت تعهدات خوانوادگی و یا توسعه ی برنامه های حرفه ای یا اموزشی خود، نیازمند مرخصی هستند. در صورت امکان منعطف باشد.
اگر کارکنان برای گرفتن مرخصی نیازمند عبور از قوانین دست و پا گیرو یا بازجویی باشند ممکن است که خودشان را به مریضی بزنند.

احترام خودرا نشان دهید:اینکه از کارکنان بخواهیم روزانه زود بیایند و دیر بروند نشان دهنده ی عدم احترام به زندگی شخصی آنهاست.بعلاوه باید از تماس گرفتن با آنها پس از ساعات کاری ویا هنگامی که انها در تعطیلات هستند خودداری شود.بله ! زمان هایی واقعا نیاز است اما نباید بصورت روتین و همیشگی باشد. وقتی کارکنان پی ببرند که شما با نقض زمان شخصی آنها ، به آنها اهمیت نمیدهید همه ی زحماتی که برای ساختن فعالیت های ارتباطی کشیده اید سطحی به نظر میرسد. بعلاوه احترام باید باشد.(احترام یک اجبار است)
یک مدیر خوب با تحقیر با کارکنانش صحبت نمیکند و یا احساس زیر دست بودن را به آنها القا نمیکند . اعضای تیم نباید هیچ فشار یا ترسی را برای رجوع مستقیم به شما ، احساس کنند.احترام خودرا به همه ی کسانی که میخواهند با شما ارتباط برقرار کنند، نشان دهید اعم از : نگهبان، سرایدار ویا هرکس دیگری.

با تیم خود ارتباط برقرار کنید: در دسترس باشید.کاری کنید که حضورتان احساس شود.کل روزخودتان در اتاق کاری تان حبس نکنید و فقط زمانی که میخواهید کاری انجام شود با کارکنانتان ارتباط برقرار نکنید.چگونه میتوانید نیروها(کارکنان) خود را زمانی که خارج از دید هستید برانگیزانید؟از قله ی کوه خود پایین بیایید و با کارکنان خود ممذوج و مخلوط شوید.با تیم خود نهار بخورید، تیم خود را بشناسید، روابط خود را بسازید.
حامی کارکنان خود باشید.وفاداری خود را به کارکنان نشان دهید.
بخاطر منافع خود کسی را قربانی نکنید ،بگذارید بدانند که شما هوای انها را دارید.مدیران اعتبار خود را زمانی از دست میدهند که از پاسخگو بودن سرباز میزنند و یا انگشت اتهام را به سوی دیگران نشانه میروند.

اجازه استقلال داشتن: کنترل بیش از حدداشتن در طول زمان بسیار دلهره آور است. گاهی کارکنان شما فقط به این نیاز دارند که شما عقب بایستیدید و بگذارید که آنها کارشان را انجام دهند.مسئولیت ها و چالش هایی را که باعث رشد افراد میشود را به آنها واگذار کنید. اجازه دهید آنها ایده های خود را ارائه دهند. زمانی که شما به کارکنان خود اختیار و قدرت می دهید نشان میدهد که شما به آنها اعتماد دارید و آنها نمیخواهند که شما شکست بخورید.

منصف و بی طرف باشید: ما در مورد سیاست های اداری و فریبندگی خیلی خوب می دانیم.
بسیار دردناک است که کارکنان می‌توانند فرد ارتقا یابنده بعدی را به راحتی تشخیص دهند آن هم صرفاً از روی روابط خاص مدیر با برخی از کارکنان. شیوه های ناعادلانه مربوط به مواردی همچون چگونگی پر شدن شغل ها و نظارت بر ناسازگاری می باشد.
و حتی اینکه رهبر اجازه انحراف در برنامه کاری را می دهد .به جای انتقاد ، بازخورد سازنده دهید. تعیض قائل نشوید طوری که به برخی بیشتر توجه کنید و بقیه را نادیده بگیرید .همه در حال تماشا و توجه هستند بیش از آنچه که تصور می کنید.

اعطا و تقسیم اعتبار کنید: در حالی که به طور خودکار به سمت هدف بعدی حرکت می‌کنید از تایید های سطحی موفقیت‌های تیم خود غافل نشوید. با شناساندن و جایزه دادن و تشکر کردن بخشنده باشید. به جای صرفا تشخیص کسانی که بهترین عملکرد را داشته اند به شناسایی و تشخیص عموم بپردازید علاوه بر این پیروزی ها را جشن بگیرید. یک کارفرمای ظالم نباشید بله کارکنان خودشان این را می‌دانند که آنها آمدند اینجا تا کاری را انجام دهند اما شما نباید مانع لذت بردن آنها شوید افراد می خواهند با مردم بزرگ کار کنند و سرکار خوش بگذرانند.
کسی اهمیت نمی دهد که شما چقدر می‌دانید تا زمانی که آنها بدانند شما چقدر اهمیت میدهید.( تئودور روزولت)
رهبری یک رابطه ی دو طرفه است . اگر میخواهید که کارکنان شما سنگ تمام بگذارند شمانیز باید سنگ تمام بگذارید.
اگر کارکنان وفادار میخواهید با افراد به خوبی رفتار کنید.

 

پیشنهاد میکنیم خدمات ثبت شده توسط فریلنسرهای لنسریفای را مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *